Naše myšlenka

 

KONÁM

Celý život žijeme v plastu. Většina věcí se balí do plastu a při každém větším nákupu si domů přinesu xx plastových sáčků, v kterých mám jednotlivé druhy potravin. Rohlíky vyndám z pytlíku a hodím ho do koše. Když se člověk nad tím zamyslí, tak kolik za svůj život vyprodukuji takového zbytečného odpadu. Ano, cesta je tyto plastové sáčky třídit, ale většina stejně skončí na skládce nebo cestou odletí ze svozového automobilu a plápolá ve větru někde zavěšená na stromě u silnice.

Nebylo by lepší tyto plastové sáčky nahradit znovupoužitelnými nebo třeba papírovými sáčky? Chtěla jsem poskytnutou menším obchodům, farmám a podnikatelům možnost tyto sáčky využívat, protože sáčky s potiskem jsou i hezká věc, která se buď dá ekologicky zlikvidovat nebo po přinesení nákupu domů, se mohou dále použít. Například jako sáček na svačinu pro své dítko do školy.

 

 

INSPIRUJI

Snažím se šířit tuto myšlenku dále, vysvětluji kamarádům e-shopařům a stánkařům, že nemusí nabízet zákazníkům u pokladny igelitovou tašku. Můžou jim nabídnout tašku papírovou. Zelenina se také může dávat do papírového sáčku a pečivo rovněž. Krabice pro expedici zboží z e-shopu dobře zalepí i papírová lepící páska a jako výplň lze použít pokrčený recyklovaný papír namísto plastových polštářků.

Výhoda tohoto balení je jasná. Rozložitelnost! Když člověk odhodí papírový obal a nedopatřením zůstane v přírodě, tak se za působení živlů a mikroorganismů rozloží během jedné sezóny. Tomu plast nemůže konkurovat.

 

PLNÍM VAŠE SNY

Tato myšlenka se mi natolik zalíbila, že jsem se rozhodl papírové obaly nejen prodávat, ale také jsem na ně začal dělat potisk na zakázku od malého množství. Teď už můžou malé a středně velké podniky balit své výrobky do obalů s designem podle vlastních představ.

Pokud je vaším snem mít papírovou tašku nebo papírový sáček s vlastním potiskem, inspirujte se u následujících fotografií již realizovaných zakázek a napište mi pro cenovou nabídku, rádi Vám poradíme.